Ciekawostki

CZYM JEST WODA DLA NASZEGO ORGANIZMU?

Potocznie mówi się, że woda jest „Źródłem Życia”, a nie dostarczając jej odpowiedniej ilości, robisz swojemu organizmowi krzywdę.

Zadania wody:

Przyswajalność minerałów z wody:

Jaką ilość wody powinniśmy spożywać:

Czym najlepiej się nawadniać?

Źródłem wody są także soczyste owoce (wszystkie dyniowate, w szczególności arbuzy), warzywa (pomidory, ogórki, sałata). Dobrym sposobem na nawodnienie, o którym często się zapomina, jest jedzenie zup. Buliony, a także kremy warzywne dostarczają jedną z dziennych porcji warzyw, a także nawadniają.

MINERAŁY Z ŻYWNOŚCI CZY Z WODY?

Jak wszyscy wiemy, minerały stanowią podstawowy element zdrowej diety będąc istotnym składnikiem właściwego odżywiania. Nie do końca wyjaśnionym faktem jest ilość minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Częściowej odpowiedzi na to pytanie dostarczyć może określenie ilości minerałów znajdujących się w żywności oraz ich stopień przyswajania – Polecana Dzienna Dawka (RDA).

Dlaczego minerały?

Obecność minerałów istotna jest w utrzymywaniu właściwej równowagi chemicznej w komórkach naszego organizmu. Wg opinii James F . Balch , M . D . CYc Phyllis . Balch . C . N. C. zawartej w Zasadach prawidłowego żywienia, ” każda żyjąca komórka na tej planecie zależy od minerałów dla właściwej funkcji i budowy”. ” Tak jak witaminy, minerały współpracują z organizmem, umożliwiając mu wykonywanie jego funkcji, takich jak produkcja energii, wzrost i gojenie się ran”. Specyficzne minerały wykonują pewne funkcje w organizmie. Na przykład wapń, który występuje w produktach mlecznych, zielonych liściach roślin (warzywa), ma ogromne znaczenie dla prawidłowej budowy zębów i układu kostnego, obniża też poziom cholesterolu i zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym. Stosownie do opinii wyżej cytowanych autorów jony wapnia, są efektywniej wchłaniane w małych dawkach dostarczanych np. w ciągu całego dnia w stosunku do jednorazowej dużej dawki.

Organiczny kontra nieorganiczny!?

Minerały występują w dwu postaciach: organicznej i nieorganicznej. Minerały, które pochodzą z roślin (owoce i warzywa) są organicznymi i mogą być łatwo asymilowane przez organizm. Elementem poprawnej diety jest także pieczywo, które dostarcza organicznych związków: białka, cukry, węglowodany, skrobia, tłuszcze, włókna roślinne, minerały, pierwiastki śladowe, witaminy, sole organiczne.

Jaka jest różnica?

Woda: Badania przeprowadzone przez Paul C . Bragg N . D ., Ph . D . & Patricia Bragg N . D ., Ph . D. udowadniają, że chemia naszego ciała oparta jest na 19 organicznych minerałach, które muszą pochodzić z żyjącego źródła albo z takiego, które kiedyś było żywe “. “Tylko żyjące rośliny mają zdolności przyswajania nieorganicznych minerały z ziemi i przekształcania ich w użyteczne organiczne substancje, które są przyswajalne przez nasze organizmy”.

Braggs idzie dalej i wskazuje, że “ludzki organizm wymaga związku wodoru i tlenu jako naturalnego rozpuszczalnika w jego wewnętrznej chemii. Nawet niezanieczyszczona, tzw. “czysta ” woda ” ze źródła zawsze zawiera ślady nieorganicznych minerałów i często inne toksyczne zanieczyszczenia. “Woda zawiera najwięcej form nieorganicznych chemikaliów, które rozpoczynają przedwczesny proces starzenia się człowieka i zwierząt”.

Jak dużo szklanek w ciągu dnia?

Spektrofotograficzne badania laboratoryjne prowadzone na potrzeby miasta St. Paul obrazują ilość wody, którą powinno się spożyć, aby przyswoić wymaganą dawkę (RDA) minerałów. Jest to: 169 szklanek wody, aby pokryć dzienne zapotrzebowanie (RDA) na wapń, 338 176 szklanek wody, aby pokryć zużycie dziennie (RDA) fosforu.

Badania te dowodzą, więc, że nawet, jeżeli woda stanowi żywotne źródło minerałów człowiek nie jest zdolny do wypicia dostatecznej ilość minerałów z wodą w ciągu dnia. Żywność, minerały i witaminy stosowane jako dodatki wydają się być najlepszym źródłem minerałów koniecznych do optymalnego odżywiania.

PROCES DEMINERALIZACJI PRZY UŻYCIU SYSTEMU ODWRÓCONEJ OSMOZY(RO)

Opis procesu:

Sceptycy:

Dane naukowe dotyczący przyswajalności minerałów z wody:

Badania te dowodzą więc, że nawet, jeżeli woda stanowi żywotne źródło minerałów człowiek nie jest zdolny do wypicia dostatecznej ilość minerałów z wodą w ciągu dnia. Żywność, minerały i witaminy stosowane jako dodatki wydają się być najlepszym źródłem minerałów koniecznych do optymalnego odżywiania.

Proces demineralizacji wody przy użyciu systemu odwróconej osmozy stosowany w systemach RO-31, RO-70S, RO-101S, RO-202S,RO-206-S:

Polecane produkty

Chcesz wiedzieć, które produkty cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów?
Zapoznaj się z polecanymi produktami i dołącz do grona zadowolonych użytkowników!